10 Kasım 2017 Cuma

Reklamlar Reklam Nedir?

Reklamlar

Reklam nedir? televizyon, billboard, dergi, gazete, radyo, sinema  internet mecralarında marka, ürün veya hizmetlerin tanıtılmasıyla gerçekleşir.

Büyük markalarca genelde televizyon reklamları tercih edilmektedir. Çünkü TV kanallarında yayınlanan reklamlar da ürünü bir taraftan anlatırken diğer taraftan gösterebilirsiniz. Büyük markalar genelde ürünlerini özendirerek pazarlama stratejisini kullanmaktalar. Bu nedenle Televizyon onlar için vazgeçmesi güç bir mecra.


Radyo reklamları eskiden çok daha fazla kullanılmaktaydı. Fakat günümüzde büyük markalarca tanıtım amaçlı artık yeterli ilgiyi görmüyor. Büyük markalar Televizyon, internet reklamları ağırlıklı tanıtım kampanyaları yürütüyor.

Fakat televizyon tanıtım yaptırmak amaçlı size pahalı geldiyse kesinlikle alternatif olarak radyo reklamları kullanabilirsiniz. Gün içerisinde TV Reytingleriyle yarışan radyo kanalları var.

Rakiplerinizle mücadele edemediğinizden şikayetçiyseniz TV alternatifi olarak RADYO tanıtımı yaptırabilirsiniz. Güçlü bir ses tarafından hazırlanan tanıtımlarda jingle etkisinden faydalanmak suretiyle tanıtım amaçlı başarılı netice alınabilir.

Yazılı basında gazete dergi reklam kampanyaları yürütmek olumlu netice verecektir. Gazeteler her eve girdiğinden ve her yerde karşımıza çıkabildiğinden tanıtımın yapılabileceği mecralardan birisidir. Dergiler görsel etkiden faydalanarak etkileyici olabilir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin mutlaka profesyonel bir ajanstan hizmet almanızı öneririz.

Outdoor reklam yolda yürürken, otobüs duraklarında, kırmızı ışıkta beklerken, metrolarda, kısacası yaşamın aktığı her yerde karşımıza çıkabilir. Doğru yer doğru zaman ve doğru adetlerde hazır edilen bilboard reklamlar kullanarak tanıtım yapabilirsiniz.

Dijitalleşen dünyada dijital reklamcılık ön plana çıkıyor. Dijital pazarlama amaçlı kullanabileceğiniz sosyal medya platformları ve google adwords reklamları sayesinde PPC tık başına ödeme yöntemiyle maliyet geri dönüşüm hesaplaması yapabilirsiniz. 
Hiç yorum yok: